"Înainte de a fi comunist, sunt român." - Lucreţiu Pătrăşcanu, Cluj-Napoca, 1946|Wednesday, July 30, 2014
Sunteţi aici: Home » Sport » Fotbal » Liga a V-a, Fotbal, Zona CLUJ. Li s-a pus PATA pe arbitru
  • Arhiva de ştiri
Articol citit de 8244 ori

Liga a V-a, Fotbal, Zona CLUJ. Li s-a pus PATA pe arbitru

Someşul 2010 II Apahida - Unirea II Jucu

O noua etapa, noi incidente pe terenurile de fotbal. Rand pe rand, in fiecare etapa cate un arbitru este lovit. De aceasta data a fost randul celui de la meciul AVANTUL RECEA-CRISTUR-VOINTA 2011 PATA. Meciul a fost intrerupt in minutul 87, la scorul de 4-0 pentru VOINTA. Si cum in minutele ramase nu mai puteau rasturna scorul, cei de la Avantul si-au propus sa salveze golaverajul. Si pentru ca un 3-0 la masa verde este mai putin decat 4-0 pe teren, s-au suparat pe arbitru si l-au lovit.

Someşul 2010 II Apahida – Unirea II Jucu

Asocitia Judeteana nu a publicat inca o decizie, dar mai mult ca sigur meciul va fi pierdut cu 3-0 iar echipa AVANTUL va fi amendata si jucatorul vinovat suspendat un an de zile.

Echipa a doua a SOMESULUI 2010, intarita cu jucatori de la echipa din liga a IV-a, nu a rezistat decat o repriza in fata celor de la UNIREA JUCU II. Dupa un 0-0 la pauza, meciul s-a terminat 3-0 pentru UNIREA.

INTER DEZMIR a fost invinsa pe teren propriu de AS BORSA cu 3-1, scor la pauza 2-0.

Inter Dezmir - AS Borşa

Inter Dezmir – AS Borşa

Vestea buna vine de la SANNICOARA, unde PROGRESUL a invins cu 5-0 pe A.S. VIITORUL II Gârbău Sat si preda lanterna rosie celor de la AVANTUL LUNA DE SUS.